Всі дерева Нью-Йорка порахували і помістили на карту

Без урахування парків в місті зростає 675 781 дерев, які в сумі економлять Нью-Йорку 111 млн доларів на рік.

NYC Street Tree Map

У кожного дерева свій номер і сторінка в інтернеті

На сайті NYC Street Tree Map всім деревам створили персональні картки. Вказана порода дерева і малюнок листа, діаметр стовбура, точні координати і зображення з Google-панорам.

Картки служать і елементом контролю. Можна повідомити про проблему з деревом або навпаки внести дані про відхід. Щоб стежити за конкретними деревами, жителі додають їх до персональних списки і діляться в соціальних мережах.

У середньому одне дерево економить бюджету 165 доларів

У картці дерева розраховують економічну користь за чотирма показниками: скільки дерево відфільтрувало дощової води, зберегло електроенергії, очистило повітря і знизило рівень діоксиду азоту. Всі формули і грошові розрахунки беруть з калькулятора i-Tree Лісового управління США. Опис системи окремо пояснюють на сайті.

В сумі все 675 тис. дерев поглинають 285 тонн вуглекислого газу щорічно, фільтрують 3,7 млрд літрів води і зберігають 676 млн кіловат на годину електроенергії.

NYC Street Tree Map

Дерево на 28-й Західної вулиці економить 333,97 доларів щороку

Дані збирали самі мешканці

Програму запустив Департамент парків та відпочинку, щоб залучити жителів міста в турботу про природу і створити співтовариство еко-активістів.

2200 волонтерів спочатку прослухали базовий курс про користь дерев, необхідний догляд і методах вимірювання. Після навчання за кілька місяців під наглядом кураторів проекту зібрали всі дані і внесли їх в систему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *